Güncel

Yine tecavüz sanıklarına tahliye!!!

edirne z.kEdirne’de geçtiğimiz yılın Nisan ayında, Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki Z.K.’ya tecavüz ettikleri iddiasıyla 16 kişi yakalanmış, Z.K.’nın ağabeyinin de aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında işitme engelli Z.K.’ya tecavüz ettiği öne sürülen ağabeyi A.K.’nın yaşı küçük olduğu için dosyası ayrılırken, diğer sanıklara 9 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Ve bu sanıkların yargılandığı davada hiç de yabancısı olmadığımız bir karar verildi. Tüm tutuklu sanıklar tahliye edilerek serbest bırakıldı.

Davada, işitme engelli Z.K.’nın ‘fuhuşa teşvik’ iddiasıyla tutuksuz yargılanan annesi S.K., iddiaları kabul etmeyerek,Ben huzurda bulunan sanıklarla kızımı herhangi bir şekilde görmedim. Ben hiçbir şekilde kızımın cinsel ilişkiye girmesini bilip göz yumduğumu ve bu işten para aldığım iddialarını kabul etmem. Kızımı istismar eden kişiler tespit edilirse bundan dolayı şikâyetçiyim dedi.

Tecavüz sanıklarından M.T.S. mahallede internet kafe işlettiğini ve Z.K.’yı soğuk havalarda ısınması için dükkana aldığını öne sürerek, Z.K., kafeme üşüdüğü için aldığım ve arada bilgisayarda oyun oynattığım olur. Ayrıca bu yıl Nisan ayından itibaren işyerim önünde dilenmeye başlaması ve içeri girip müşterileri rahatsız etmesi nedeni ile kendisini tekme tokat kovaladım. İstismar iddialarını kabul etmiyorumdiyerek kendisini savundu.

Sanık Ö.H. ise, Gazimihal Köprüsü yakınında hurdalıkta başkalarını Z.K.’ye para verirken gördüğünü kaydederek,Köprünün orada kendime ait dinlenme yerim var. Sağır dilsiz kız bazen yalnız, bazen de arkadaşlarıyla geliyordu. Ben kıza herhangi bir şekilde istismarda bulunmadım. Bana yönelik beyanları iftiradır. Ben hiçbir şekilde para vermedim, köprü altına alkol almak için gelenlerin para verdiklerini gördüm dedi.

“Hayatında görmeyenler” de var!!!

Tecavüz suçlamasıyla tutuklu yargılanan V.Y. de Z.K.’yı tanımadığını ifade ederek,Z.K.’yı şu ana kadar herhangi bir şekilde hayatım boyunca görmedim. Evimi ne şekilde tarif etti polise gösterdi bilmiyorum diye konuştu.

Tecavüz sanıkları mahkemedeki ilk ifadelerinde suçlamaları kabul etmezken, dinlenen tanıklar da taciz ya da tecavüz olaylarına şahit olmadıklarını belirten ifadeler verdi. Daha sonra söz verilen sanık avukatları suçlamalara ilişkin Z.K.’nın ifadeleri dışında herhangi bir delil bulunmadığını, mahkeme kararıyla sonlandırılan hamilelikteki ceninden alınan DNA örneklerinin sanıklarla uyuşmadığını belirterek sanıkların tahliyesini istedi.

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti, geçen Eylül ayından bu yana tutuklu olan 10 sanığın isnat olunan suç vasfı, mevcut delil durumu, savunmalarının alınmış olmasını dikkate alarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verip, duruşmayı Nisan ayına erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu