Güncel

Yakacık forumunda kadınlar konuşacak

Kartal Yakacık’ta forumlarla birlikte yeni komisyon kuruldu. Komisyona katılan halkla birlikte işlerin yürümesi, halkın geri düşmemesi için yürütme komisyonu kuruldu.

Sık sık yapılan toplantılarda öncelikle komisyonun adı belirlendi; ardından iletişim, basın ve yayın organları belirlendi. Ayrıca henüz kadın komisyonu kurulmamış olsa da Yeni Demokrat Kadınlar olarak forumlardan birinin kadın sorunu üzerine olmasını önerdik ve önümüzdeki Cumartesi (20 Temmuz) günü kadın forumu gerçekleşecek.

 

“Adımız Yakacık Halk Dayanışması”

Bundan sonraki süreçte Kartal Yakacık’ta kurulan komisyonun adı halkın da oylamasıyla Yakacık Halk Dayanışması oldu. Bu platform altında forumlarımız, toplantılarımız devam ediyor. Basın yayın, iletişim komisyonları kuruldu ve bizler Özgür Gelecek okurları olarak başından bu yana komitelerin içinde yer aldık ve almaya devam edeceğiz.

Bizim önerimizle alınan kararla Yakacık Halk Dayanışması hafta da iki kez forum yapacak. Bu forumlardan bir günü sadece kadın meselesi üzerine yapılacak. Bizler de Yeni Demokrat Kadınlar olarak bu sürecin aktif bileşenleri olacağız. Bu Cumartesi yapılacak kadın formunda kadına yönelik şiddeti konu alan sinevizyon gösterisi olacak ve orada Gezi Direnişi’ndeki kadın ruhu konuşulacak.

Önümüzdeki Cumartesi (20 Temmuz) saat 21.00’da Ethem Sarısülük (Fatih) Park’ında başlayacak olan bu kadın formuna bütün kadınlarımızı davet ediyoruz.

Kartal ÖG okurları/Kartal YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu