Güncel

Tutsak kadın Partizanlar’dan Özgecan için mesaj

H. Merkezi: Özgecan Aslan’ın katledilmesinin ardınan gelen tepkiler devam ediyor. Sistem ve devlet tarafından, haklarına sahip çıktıkları ve kadınların saldırıya uğramadığı bir dünya özlemiyle mücadele ettiği için hapishanelere konan kadın tutsaklar da Özgecan’ın katledilmesine olan tepkilerini dile getirdi. TKP/ML dava tutsağı kadınlar, gönderdikleri bir mesajla saldırıyı protesto etti. Metnin tamamı ise şöyle:

Merhabalar;

Okuldan eve dönmek için minibüse binen Özgecan’ın katledilmesiyle bir kez daha sarsıldık. İsyanımızı anlatacak kelime bulamıyoruz!

Kadın cinayetleri kader değildir! Her ezilen sınıf gibi kadınların da ezenlerine karşı katillerine karşı kendilerini korumalarının yolu öz savunmalarını gerçekleştirmeleridir. Kadın mücadelesi, kadın isyanı öz savunma pratiği ile iç içe geçirilmiş bir şekilde ele alınmadığı müddetçe kadın cinayetleri durdurulamaz!

Bir daha Özgecanlar, Güldünyalar, Ayşe Paşalılar… katledilmesin diye hiç tereddütsüz amazonlaşmanın zamanıdır. Merallerden Sefagüllere kadının devrimci şiddetle çizilmiş rotasını, özgünlüklerimizle birlikte kadın katliamlarına karşı geliştirmek zorundayız!

Biz TKP/ML dava tutsağı kadınlar olarak tüm kadınlarımızı kendilerini aktif olarak savunma yöntemleri oluşturmaya, mahallelerde öz savunmalarını geliştirmeye ve kadınlara yönelik hiçbir şiddet girişimini cezasız bırakmama perspektifiyle hareket etmeye, örgütlülüklerini geliştirmeye çağırıyoruz.

Özgecanımızın ailesine ve tüm kadınlara başsağlığı diliyoruz…

Kadınlar isyana!

Selam olsun isyan eden kadınlara!

 

TKP/ML Dava Tutsağı Kadınlar

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu