Güncel

Tunceli Üniversitesi’nde taciz iddiası

tunceli_universitesiTunceli Üniversitesi öğrencileri, bir arkadaşlarının okulda çalışan C.Ç. adlı şahıs tarafından tacize uğradığını ve tehdit edildiğini açıkladı. Öğrenciler, “Daha önce aynı suçtan yaklaşık 38 cezası olan biri nasıl üniversitede İŞKUR aracılığıyla çalıştırılıyor” diye sordu.

DERSİM- Tunceli Üniversitesi öğrencileri, üniversitede okuyan N.B’nin İŞKUR bünyesinde çalışan C.Ç. tarafından taciz ve tehdit edilmesine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Belediye konferans salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Tunceli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ferhat Güven, N.B ve ailesinin tacize ve tehdide maruz kaldığını belirterek, “Tacizci şahısın ailesi, arkadaşımıza ‘Dersim’i terk edeceksin. Okulunu dondurup gideceksin’ şeklinde tehditlerde bulunmuştur” dedi.

N.B’nin, C.Ç. tarafından bıçak zoruyla üniversiteden çıkarılarak bir eve götürüldüğünü ve taciz edilmeye çalışıldığını anlatan Güven, genç kadının bir yolunu bularak evden kaçtığını söyledi.

Yetkililerin soruna kayıtsız kaldığını söyleyen Güven, C.Ç. adlı şahıs hakkında benzer şekilde 38 suç duyurusu bulunduğunu ifade etti. Güven, “Şikâyette bulunan arkadaşımıza, İŞKUR aracılığıyla üniversitemizde çalışan tacizcinin aynı suçtan yaklaşık 38 cezası olduğu söylenmiştir. Gerek savcılıkta, gerekse de emniyette olay ciddiye alınmamıştır” dedi.

Her sokak başında MOBESE’ler olmasına rağmen emniyetten olayı görüntüleyen kamera olmadığı yönünde açıklama yapıldığını kaydeden Güven, “Biz burada bir ihmal olduğunu savunuyoruz. Bu konuyla ilgili başta üniversite rektörlüğü olmak üzere İŞKUR’daki yetkililerden bir yanıt bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: ETHA

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu