Güncel

Trans kadınlara demir sopalı saldırı!

Ankara: 30 Ağustos gecesi 1 sularında Bülbülderesi üzerinde bulunan trans kadınlara, bir grup demir sopalarla saldırdı. Saldırıya uğrayan trans kadınlar Pembe Hayat’tan Av. Rıza Yalçın Koçak ve Yönetim Kurulu Başkanı Buse Kılıçkaya ile birlikte hastaneye giderek darp raporu aldı ve saldırganlardan şikayetçi oldu.

Trans kadın S.’nin yaşadığı eve müşteri gibi gelen bir kişi S.’yi gasp etmeye yeltendi. S.’nin direnmesi üzerine evden kaçarak uzaklaşan saldırgan Bülbülderesi Caddesi üzerinde bulunan diğer trans kadınlara da saldırdı. Çevrede bulunan diğer trans kadınların müdahalesi ile paniğe kapılan saldırgan kaçmaya başladı. Saldırganın tek başına geldiği aracın Ford markalı bir transit olduğu ve plakasının da 06 DV 7440 olduğu belirtildi.

Çevrede bulunanların yardımıyla Esat Polis Merkezi’nden ekiplerin gelmesi üzerine yakalanan saldırgan alkolün etkisi ile böyle davrandığını iddia etti. Trans kadınlar bu durum üzerine şikayetçi olmadıklarını belirttiler.

 

Kadınlara ikinci saldırı

Ancak saldırgan yaklaşık 10 dakika sonra yanında 3 kişi ile birlikte tekrar Bülbülderesi’ne geldi. Plakasız bir araç ile gelen saldırganlar bu kez de ellerinde demir sopalarla cadde üzerinde bulunan trans kadınlara saldırdılar. Saldırganlar daha sonra geldikleri plakasız araca binerek olay yerinden uzaklaştılar.

Trans kadınlar Pembe Hayat Derneği’ne ulaşarak durumu anlattılar. Pembe Hayat’tan Av. Rıza Yalçın Koçak ve Buse Kılıçkaya ile birlikte Esat Polis Merkezi’ne giden trans kadınlar şikayetçi olmak istediklerini belirttiler. Numune Hastanesine giderek darp raporu alan trans kadınların ifadesi alındı ve saldırganlar hakkında şikayette bulunuldu. (PembeHayat)

Haber: Ozan Uğur Foto: Ömer Tevfik Erten

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu