Güncel

TKP/ML militanlarından 8 Mart eylemleri

2012 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü geride bırakırken, elimize e-posta kanalıyla geçen bir habere göre İstanbul’da TKP/ML militanları bugüne dair bir dizi eylem yapmışlardır. Militanlar tarafından gazetemize gönderilen bildiride şunlar ifade edilmektedir:


Meral Yakar’dan, Beşlere Kavga Sürüyor

TKP/ML militanları kadının kurtuluşu mücadelesinde kavga günü olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü eylemlerle karşıladı. Partimizin kuruluşundan bugüne ezilen ve yok sayılan kadınları kavgaya çağıran kadın şehitlerimizin izinde yürüyeceğimiz yapılan eylemlerle emekçi ve yoksul halkımıza bir kez daha duyuruldu.

Gebze Feniş Köprüsüne ‘Meral Yakar’dan Beşlere Kadınlar Kavgaya Çağırıyor TKP/ML Kadın Komitesi’ imzalı pankart asan militanlar Sarıgazi’de de 8 Mart’ta kadınları sokağa ve mücadeleye çağıran TKP/ML Kadın Komitesi imzalı bildirileri dağıttı. Gülsuyu’nda Partimizin kadın şehitleri 8 Mart vesilesiyle yapılan yazılamalarla anıldı. Yine TKP/ML Kadın Komitesi imzasıyla yapılan yazılamalarla militanlar kadınları mücadele ederek partimiz saflarında örgütlenmeye çağırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu