Güncel

Tedavisi sürerken tutuklanan Sibel’in tutuklu devam edecek

H. Merkezi: Colemerg’de bir protesto eyleminde kurşunla vurulduğu için 92 günde 15 kez ameliyat geçiren ama tedavisi sürerken tutuklanan Sibel Çapraz’ın ilk mahkemesi dün görüldü. Tutukluluğunun sürmesine karar verilen Sibel’in, duruşması 25 Ekim’e ertelendi.

Colemerg’de (Hakkari) Kasım 2015 tarihinde düzenlenen bir protesto eyleminde kurşunla vurulan Colemerg İl Genel Meclisi üyesi Sibel Çapraz, kaldırıldığı hastanede 92 günde 15 kez ameliyat olmuş, tedavisi sürerken gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Sibel’in ilk duruşması dün görüldü.

 

Duruşma 25 Ekim’e ertelendi

Örgüt üyeliği” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” iddiasıyla yargılanan Çapraz, tutuklu bulunduğu İzmir Menemen R Tipi Hapishane’de SEGBİS sistemi ile Yüksekova Adliyesinde görülen duruşmaya katıldı.

Kürtçe savunmasını yapan Çapraz, hakkında ifade veren tanıkları tanımadığını kaydederek beraatini istedi. Sağlık durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini söyleyen Çapraz, hastaneye yatmayı talep ederek hastaneye yatırılmadığı takdirde kolunun sakat kalacağını belirtti.

 

Buna karşın mahkeme heyeti Sibel Çapraz’ın tutukluluk halinin devamına karar verirken duruşmayı da 25 Ekim 2016 tarihine erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu