Güncel

Tacizci öğretmene de açığa çıkarana da ceza!

taciz liseAnkara Yenimahalle Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmenlerinden M.E.’nin, öğrencilere yönelik cinsel tacizlerinin ortaya çıkarılmasının ardından; Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma kapsamında, tacizci M.E. göstermelik cezalar alırken; şikayetçi öğretmen sürgün edildi.

Savcılığın soruşturması devam ederken; Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nün skandala ilişkin yaptığı soruşturma raporunda, tacizci öğretmene yönelik öğrencilerin verdiği ifadeler oldukça dikkat çekiciydi.

Öğrenciler, M.E.’nin sık sık sözlü cinsel tacizlerine maruz kaldıklarını belirtirken bunun yanında, kendilerini sık sık bilgisayar ekranında pornografik içerikli görüntüler mevcutken odaya çağırdıklarını dile getirdiler. Bir öğrenci, M.E.’nin, kendisini odasının kapısından zorla içeri çekmeye çalıştığını belirtirken; birçok öğrenci fiziksel anlamda tacize maruz kaldıklarını belirttiler.

Bütün bu ifadelerin ardından Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri, M.E.’ye sınıfta “açık saçık konuşmak”tan ihtar, peygamberlik iddiaları nedeniyle ise bir maaş kesme cezası verdi. Ayrıca “M.E.’nin asılsız da olsa hakkında taciz ile ilgili şaibe olduğundan aynı yerde görev yapmasının uygun olmayacağı” gerekçesiyle görev yeri değiştirildi.

Buna karşılık, yaptığı şikayetle tacizi açığa çıkaran M.T.’ye “taciz dedikodusunun yayılmış olmasında etkili olabileceği” gerekçesiyle kınama cezası verilerek; “kurumun huzur ve çalışma düzenini bozduğu” için Doğantepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne tayin ettirildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu