Güncel

İsviçre’de “Aile İçi Şiddet” Paneli

isviçre 25 kasım25 Kasım Kadına Uygulanan Şiddetle Mücadele Günü Etkinlikleri çerçevesinde Zürich Gençlik ve Kültürevi’nde 17.11.12 tarihinde, Yeni Kadın’ın daveti üzerine üç kadın örgütünün birlikte düzenlediği panel başarı ile gerçekleştirildi.

‘Aile İçi Şiddet” ana başlığı altında, Yeni Kadın, Demokratik Kadın Hareketi ve Sosyalist Kadınlar Birliği, şiddetin tarihçesi, kadınlara uygulanan şiddetin ekonomik, psikolojik ve sosyal etkilerinin ve ayrıca çocuklara uygulanan şiddetin türleri ve etkilerini hep birlikte kitleyle paylaşarak oldukça verimli, olumlu bir seminer gerçekleştirdiler. Yaklaşık 50 katılımcının, soru ve düşüncelerini aktif bir şekilde paneldeki konuşmacı arkadaşlara yönlendirmeleri, bu konunun sürekli olarak tartışılması, üzerine gidilmesi gerçeğini bir daha ortaya çıkartmıştır. Ayrıca bu tür ortak çalışmaların, eylemlerin önemli olduğunun altının çizilmesi ve bunun devamının gelmesi temennisinin kitlenin en çok vurgu yaptığı konulardan biri oluşu seminerin bir diğer olumlu yanıydı.

Gerçekleştirilen panelde, kadına uygulanan şiddete dur diyebilmek, farkındalığı yakalayabilmek için, kadınların aktif bir şekilde mücadelenin her alanında yer alması, bilinçlenmesi, ve örgütlü mücadelenin önemini daha da bilinçlere kazımak gerektiği gerçekliği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

İSVİÇRE YENİ KADIN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu