Güncel

SKM: Sibel Bulut yoldaşı uğurluyoruz

Sosyalist Kadın Meclisleri, bir açıklama yaparak Kobanê’de ölümsüzleşen Sibel Bulut (Sarya)’yı Dersim’de uğurlamak üzere başta kadın örgütleri olmak üzere herkese çağrıda bulundu. SKM tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Kadın özgürlük mücadelemizin komünist kadın savaşçısı Sibel Bulut(Sarya) yoldaşımızı, Kobanê devrimini savunduğu mevzisinde şehit verdik.  Kobane kadın devrimini Arin Mirkan, Kader Ortakaya gibi savunarak yaşamını ortaya koymuş kadın komünistlerdendi. Sarya yoldaşımız, eşitlik ve özgürlükten daha değerli hiç bir şeyin olmadığını tüm dünyaya gösterdi.  Sarya ve tüm kadın savaşçılar Kobanêyi zaferin eşiğine getirdiler. Belki Sarya yoldaşımız zafer halaylarına katılamayacak ancak, onun izinden yürüyenler, özgürlük şarkılarını onun için de söyleyecekler.

Sarya yoldaşa ve tüm şehitlerimize layık olarak, devrim yangınını bölgemizin ve dünyanın dört bir yanına taşımak onur görevimiz ve sözümüzdür. Ne pahasına olursa olsun bu sözü tutacağız. Sarya yoldaşımızı uğurlama töreninde,  kadın yoldaşları olarak son görevimizi yerine getirmek için Dersim’de olacağız. Başta kadın örgütleri olmak üzere herkesi uğurlama törenine davet ediyoruz.

20 Aralık 2014 C.tesi

Seyit Rıza Meydanı

Saat: 12.00

SOSYALİST KADIN MECLİSLERİ

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu