Güncel

Sarıgazi’de tacize karşı çalışma

Bugün (14 Şubat) Sarıgazi’de “Tacizci Av. Sedat Yurtdaş hesap verecek” yazılı pankart açıldı.

Amed’de avukatlık yapan Sedat Yurtdaş, yanında staj yapmak için işe başlayan Yeni Demokrat Kadın aktivisti arkadaşımızı taciz etmiş ve bunun üzerine yasal işlem başlatan kadın arkadaşımızın davasına erkek egemen zihniyet yargı sistemi, “takipsizlik” kararı çıkarmıştır.

Bizler Yeni Demokrat Kadınlar olarak erkekleri koruyan, tacizci ve kadın katili yargınızı tanımıyoruz ve Sedat Yurtdaş hesap verecek diyoruz.

 

“Alçak insan…”

Sarıgazi Demokrasi Caddesi üzerine Tacizci Sedat Yurtdaş hesap verecek” pankartımızı astık. Bu sırada çevremizdeki insanlar, “Bu kim? Nerede yaşıyor? Alçak insan, nasıl böyle bir şey yapar?” cümleleri ile tacizcilere olan öfkesini belirtti.

Bizler de, Yurtdaş’ın Amed’de yaşadığını ve avukatlık yapmaya devam ettiğini, hatta daha önce Radikal gazetesinde yazarlık yaptığını ama biz kadınların tepkisi ile artık yazamadığını anlattık. Halkın tepkisi avukat dediğimizde daha da artıyordu.

Anlatmaya çalıştığımız tam da bu: Mesleği, kimliği, görüşü ne olursa olsun tacizci tacizcidir ve erkek egemenliğinin en aşağılık yansımasıdır. Biz Yeni Demokrat Kadınlar olarak bu aşağılık yansımalara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.

 

Sarıgazi Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu