Güncel

Sarıgazi’de DDSB ve YDK’dan ortak çalışma

Sarıgazi’de bugün (18 Kasım) Demokrasi Caddesi’nde Devrimci Demokratik Sendikal Birlik ve Yeni Demokrat Kadın olarak kurulan stantta bildiri dağıtımı ve imza kampanyası sürdürüldü.

Stantta sık sık “Kıdem tazminatı hakkımızı da elimizden almaya çalışan devlet bir kez daha göstermiştir ki; patronların, ağaların devletidir. Yarınlarımıza ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için bir imzada sen at” şeklinde ajitasyonlar çekildi.

 

“Yesinler de, doyamasınlar!”

Çalışma sırasında insanlarla yaptığımız sohbetlerde hemen herkesin en çok dert yandığı konulardan biriydi kıdem tazminatına yönelik saldırı girişimleri…

Standa gelen bir kadın, “Köle gibi çalışıyoruz, ama aldığımız maaş kuş kadar. O da yetmezmiş gibi, şimdi de yıllarca çalışarak biriken paramıza da göz dikiyorlar. Yesinler de doyamasınlar inşallah” diyerek öfkesini dile getirdi.

 

Kadın eylemlerine çağrı

Yeni Demokrat Kadın olarak hazırladığımız bildiri ve broşürlerin de dağıtımını yaptığımız çalışmamıza; kadınlarla sohbet ederek 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Eylem Günü ile ilgili bilgi verdik.

Ayrıca 23 Kasım günü Sarıgazi’de saat 14.00’te Munzur Kültür Derneği’nde YDK olarak yapacağımız kadın buluşmasına, aynı gün saat 17.00’de Demokrasi Caddesi’nde Sarıgazili Kadınlar olarak gerçekleştireceğimiz kadın yürüyüşüne ve son olarak 24 Kasım’da YDK olarak Kartal’da saat 17.00’de gerçekleştireceğimiz kadın yürüyüşe çağrı yaptık.

 

Sarıgazi YDK/DDSB

 

Resimler için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu