Güncel

Sarıgazi’ “Eme(K)adın” çalışmaları

Yeni Demokrat Kadın olarak “Eme(K)adın” kampanyası  ekseninde çalışmalarımız Sarıgazi’de devam ediyor. Kampanyanın hızlanması ile beraber bizler de Sarıgazi Yeni Demokrat Kadın olarak 2 Haziran günü Munzur Kültür Derneği’nde bir etkinlik düzenleyeceğiz.

Bu etkinliğe çağrı için kadınlarla 2 Haziran günü saat 16.00’da Munzur Kültür Derneği’nde bir buluşma kestik.

 

29 Mayıs

Emek üzerine sohbetler

Bu çalışmaların hazırlığı ekseninde  Yeni Demokrat Kadınlar olarak 2 Haziran’da yapacağımız etkinlik için kadınları evlerinde ziyaret ederek etkinliğe davet ettik.

Girdiğimiz hemen hemen her ev bizi olumlu bir şekilde karşıladı. Ayrıca kadınlar o gün için hazırlık yapacaklarını belirterek böyle etkinliklere ihtiyacımız olduğunu belirttiler. Ardından da kadınlarla kapıda  emek üzerine sohbetler gerçekleştirdik.

Kadınları evlerinde ziyaret ederken aynı zamanda  mahallelere girip oralarda yaygın bir şekilde bildiri dağıtımı gerçekleştirdik. Bildirilerimiz kapılara bırakırken kapılarda oturan kadınlarla da geniş sohbetler gerçekleştirdik.

Çalışmalar sırasında kadınların emek üzerine merakları olduğu ve kafalarında bununla ilgili çok fazla soru işretler olduğunu soru sorarak gösterdiler. Ev içi emeğin kadınlar için yakıcı sorun olduğu belliyken bunun farkında olmadıklarını ve evde bir emek harcadıklarının farkında olmadıklarını belirttiler.

 

30 Mayıs

Sokak sokak etkinliğe çağırdık

Çalışmalarımıza bir sonraki gün de devam ettik.

Bu kez Taşdelen’e gittiğimiz çalışmalar sırasında tekstil atölyelerine de giderek kadınlara çağrı bildirilerimizi verdik.

Yalnızca bildiri dağıtımı için gezdiğimiz sırada bile çok sayıda ev eksenli çalışan kadına denk geldik ve emek üzerine sohbet ettik.

İstanbul YDK

 

Resimler için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu