Güncel

Rojava Komutanlığı:”Kadın Gerillaları Selamlıyoruz”

H.Merkezi: Muş’ın Varto ilçesinde  yaşanan çatışmada yaşamını yitiren YJA gerillası Ekin Wan’a yönelik devletin kadın düşmanı tutumuna tepki gösteren kadın gerillalar “Kadınlara kim el kaldırıyorsa o eli kırın” şiarıyla 27 Ağustos günü Dersim Geyiksuyunda bir karakola yönelik misilleme eylemi gerçekleştirmiş eylemde iki asker yaşamını yitirmişti.

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı yaptığı bir açıklama ile düzenlenen eylemi ve kadın gerillaların hesap soran bilincini selamladı.

Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamayı güncelliğinden ve öneminden dolayı yayımlıyoruz.

Açıklama şöyle:

“Kadınlara Kalkan Elleri Kıran Kadın Gerillaları Selamlıyoruz.

EKİN WAN’ı katledip kadın bedenini teşhir ederek, onun şahsında kadın özgürlük mücadelesini tutsak edeceğini düşünen faşist TC devleti fena halde yanıldı. Ülkenin dört bir yanında kadınların yükselen tepkisi karşısında sarsılan insanlık ve kadın düşmanı devlete en ileri en etkili tepkiyi TİKKO Kadın Gerillaları yoldaşlarımızın vermesi anlamlı ve bir o kadar devrimcidir.

“Kadınlara kim el kaldırıyorsa o eli kırın” mesajını doğru okuyan bunu bir savaş çağrısı olarak kabul eden TİKKO kadın gerillarını selamlıyoruz. Kadın gerillarımızın namluların ucuyla hesap soran devrimci mesajı ezilen tüm kadınların özgürlük ve kurtuluş yoludur. Namlular kadınların kurtuluş yolunu gösteriyor. Bu yol tüm ezilenlerin özgürlük yoludur.

Özgürlük adalet kurtuluş arayan tüm ezilen kadınları TKP/ML TİKKO saflarında örgütlenmeye silah elde saf tutmaya çağırıyoruz.

Selam Olsun Kadınlara Kalkan Elleri Kıran Kadın Gerillalara

Selam ve Onur Olsun Silah Elde Savaşan TİKKO Kadın Savaşçılarına

TKP/ML- TİKKO

ROJAVA KOMUTANLIĞI “

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu