Güncel

Polisin tacizine uğrayan çocuk polisin tehditlerinin ardından intihar etti

H. Merkezi: Cinsel istismarına maruz kaldığı polisin tehditlerinden korkan 15 yaşındaki R.D. isimli çocuk intihar etti. Çocuğun yaşamına son vermesine neden ise tacizci, Adli Tıp ve mahkeme oldu.

Antalya’da bir polis tarafından alıkonularak cinsel istismara maruz kalan 15 yaşındaki R.D. isimli çocuğun durumunu bindikleri otobüste fark eden bir kadın, polisi ihbar etmiş ve polis gözaltına alınmıştı. Tacizci polis C.A.P. tutuklanarak hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açılsa da, geçen yıl Nisan ayında tahliye edildi.

 

“Psikolojisi bozulmamış”, “İntihara kimse sevk etmemiş”: Suçlu çocuk!

İstismarcı polisin hapishaneden gönderdiği tehdit mektuplarından korkan çocuk evinden dışarı çıkmamaya başladı. Bu süre zarfında da mahkemenin talebi üzerine çocuğun Adli Tıp 6’ncı İhtisas Kurulu’na gönderilmesine karar verildi, ancak 8 Temmuz’da düzenlenen raporda, “mağdurda görülen stres bozukluğunun ruh sağlığını bozacak mahiyet ve derecede olmadığı” belirtildi. Çocuk, raporun düzenlenmesinden 10 gün sonra kendini asarak yaşamına son verdi.

Hala  duruşması devam eden intihar olayıyla ilgili  çocuğun ailesi ailesi, cinsel istismar sanığı 32 yaşındaki sanık polis C.A.P’ı  adaleti yanıltmakla suçluyor. Savcılık ise çocuğu intihara yönlendiren veya ölümünde kusur bulunan kimse olmadığına kanaat getirdi!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu