Güncel

Nusaybinli kadınlar Dünya Kadın Yürüyüşü’ne hazırlanıyor

Mêrdin: Uluslararası Feminist Eylem Hareketi Dünya Kadın Yürüyüşü‘nün (DKY) 4. Uluslararası Eylem Yılı’nın startı bu yıl Rojava Kadın Devrimi’ne dikkat çekmek için Nusaybin sınırında verilecek.

Nusaybin Belediyesi Kadın Kurulu, dün (17 Şubat) yürüyüş hazırlıkları kapsamında Belediye Toplantı Salonu’nda biraraya geldi. Yapılan toplantıda Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya, yapılacak olan yürüyüşün önemine değinerek, yürüyüş hakkında yayınlanan deklarasyonu okudu.

 

“Bu yıl Kürt kadının mücadelesine dikkat çekilecek”

Yürüyüşte herkesin aktif yer alması için komisyonlar kurduklarını belirten Kaya, her 5 yılda bir yapılan yürüyüşün bu yılki durağının Kürt kadınlarının mücadelelerine dikkat çekmek için Nusaybin sınırında başlayacağını ifade etti. Kaya, Nusaybin’de yapılacak etkinliğin ardından programın Amed’de devam edeceğini belirtti.

 

Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan‘ın katledilmesine de değinen ve bu katliamı kınadıklarını ifade eden Kaya, Nusaybinli kadınlar olarak kadın cinayetlerine ve kadına yönelik yapılan şiddete karşı her zaman duracaklarını ve bu çerçevede kadınlar olarak gereken her türlü girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu