Güncel

Nurcan için imza kampanyası başlatıldı

H. Merkezi: Abdullah Melih Barış tarafından katledilen Nurcan Arslan’ın ailesi ve arkadaşları, erkek yargının ceza indirimlerine karşı imza kampanyası başlattılar.

Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi muhtarı Abdullah Melih Barış, birlikte olma teklifi reddeden Nurcan Arslan’ı silahla vurmuştu. Vücuduna 10 mermi isabet eden Arslan, 30 Ocak’ta yaşamını yitirmişti.  Arslan’ın ailesi ve arkadaşları, davanın ve sürecin takipçisi olacaklarını belirterek imza kampanyası başlattılar.

T.C. Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na, Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri maalesef her geçen gün artıyor. Bu artışta erkek egemen değer yargılarının yanı sıra mahkemelerin, kadına yönelik şiddeti meşru görmeleri ve kadın katillerini adeta teşvik edecek şekilde cezasızlık yaklaşımlarının payı büyüktür.

 

Bu nedenle biz aşağıda imzası bulunan kişiler Nurcan Arslan’ı katleden kişinin – kişilerin haksız tahrik – saygın tutum gibi indirimler almaksızın yargılamasının yapılmasını ve yeni kadın katliamlarını önlemeye vesile olacak bir kararın verilmesini talep ediyoruz” denilerek başlatılan imza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu