Güncel

“Neslini kurutacağız Tayyip!”

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan, açıklamalarıyla gümbür gümbür gelmeye devam diyor; kadın bedeni üzerindeki çok değerli(!) fikirlerini bir bir beyan etmekten vazgeçmiyor.
Kadını en az 3 çocuk yapacak bir “kuluçka makinesi” olarak gören, Roboski katliamı ile kürtajı eşdeğer tutan, “fıtrat uzmanlığı”nı kadın-erkek eşitliğine dair açıklamalarıyla bir kez daha ortaya koyan ve daha bir çok açıklamasıyla erkek egemen anlayışı üretme misyonunu adım adım yerine getiren Erdoğan bu sefer de doğum kontrolüne dair düşüncelerini açıkladı.
Dün (21 Aralık) katıldığı bir düğün töreninde konuşma yapan Erdoğan “Bu ülkede yıllarca bir doğum kontrolü ihaneti yaptılar” diyen Erdoğan bunun sonucunda ise nesillerinin kuruduğunu belirtti.

Genç ve dinamik bir nesil isteyen ve kadının kendi bedeni üzerindeki karar hakkının bir kez daha üstüne basan; hatta çiğneyen Erdoğan, erkek egemen sistemin bir temsilcisi olarak, kendi anlayışını aktaracağı, üreteceği bir nesil istiyor tabi ki. Erkek sevgisinin her gün 3 kadını öldürdüğü, şiddetin her türlüsünün her yerde karşımıza çıktığı, emeğimizin “görünmeyen” hale getirildiği bu anlayışı üretmeye çalışanlara cevabımız olsun.

Biz buna alet olmayacağız!
İstersek doğururuz, istemezsek doğurmayız, çünkü “Bizim bedenimiz, bizim kararımız!”.

 

Ve Erdoğan nezdinde erkek egemen sistemin tüm üreticilerine cevabımız olsun: “Neslini kurutacağız Tayyip!”. (İstanbul’dan bir YDK’lı)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu