Güncel

Narlıdere’de çalışmalarımızın rengi KADIN!!!

izmir_25kasim25 Kasım çalışmalarımız kadın iradesinin gücü ve coşkusuyla devam ediyor.

15 Kasım günü Konak’ta kadın standımızı açtık. Direnen kadınların fotoğraflarından oluşan sergimizin bulunduğu standımıza ilgi büyüktü. Standımızda kadın türküleri ve şarkıları eşliğinde bildirilerimizi dağıttık. Ve kadınlarla 25 Kasım’ın anlam ve önemi üzerine sohbet ederek, 25 Kasım’da kadınları alanlara çağırdık.

16 Kasım günü ise Narlıdere’nin Çatalkaya mahallesinde YDK’lılar olarak 25 Kasım çalışmalarımızı sürdürdük. Gazete dağıtımı yaptığımız evlere, ev ziyaretlerinde bulunarak kadınlarla sohbet ettik. 25 Kasım’ın kadınlar için ne ifade ettiği üzerine konuştuk. Ve bugünün aynı zamanda kadınların mücadelesini anlatan bir gün olduğu vurgusunu yaparak; Kobanê’de, Gezi’de direnen kadınlara değinerek, kadınların verdikleri onurlu mücadele üzerine konuştuk.

Ev ziyaretlerinden sonra mahalle için 25 Kasım’a çağrı pankartımızı hazırladık. YDK imzalıizmir_25kasimŞiddete karşı isyandayız, 25 Kasım’da alanlara” yazan pankartımızı astık. Aynı zamanda mahalle içerisinde “25 Kasım’da Alanlara” , “Kobanêli Kadınlar Yalnız Değildir” yazılamaları yaparak, YDK imzaları ile mahalleyi donattık.

Narlıdere YDK

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu