Güncel

Migros’ta direnen kadın işçiler yol kesti: “Tacizci amirlerin hepsi çıkacak, biz işe gireceğiz!”

Taciz ve mobing sicili kabarık olan Migros amirleri direnişçi işçilere saldırganlıkta sınır tanımıyor. İş çıkışında, örgütlü mücadeleye olan öfkesini direnişçi işçilere tükürerek çıkarmaya çalışan amire kadın işçiler eylemle cevap verdi.

Depo önünde 1 saat araç trafiğini keserek slogan atan direnişçi kadınlar artık susmayacaklarını ve tacizci amirlerin hepsinden tek tek hesap soracaklarını net biçimde ortaya koymuş oldular.

“Çıkartacaksın onları!”

Pandemiyi bir kalkan olarak kullanıp işçileri önce ücretsiz izne ayırıp sonra da Kod-29 ile işinden eden Migros yetkilileri; 59 gündür Kocaeli-Çayırova’da bulunan Migros deposu önünde direnen işçilere tacizi sürdüren amirleri işten çıkarmamakta ısrar ediyor.

Tacizci amirlerin saldırganlığına cevap olarak yol kesen kadın işçiler, “Depolardaki tacizci amirler çalıştırılmaya devam ettiği sürece kadın işçiler yakanızı bırakmayacak” dediler. Depoda 5 tacizci amir olduğunu ve bunları tek tek şirket yetkililerine iletmelerine rağmen hala haklarında işlem yapılmadığını belirten işçiler, patron Veysel Cingöz’e “Çıkartacaksın onları!” diye seslendi.

“Senin azrailin olacağız, azrailin!”

Bir saat boyunca amir ve müdürlerin araçlarının da içinde olduğu servislerin çıkmasını engelleyen kadın işçiler “İşçiler 10.30’a kadar çalışıyorsa, onlar da 10.30’a kadar çalışacak. İşçiler açken patronlara huzur yok!” dediler.

İşçileri polisle tehdit eden patron, müdür ve tacizci amirler karşısında kadın işçilerin tavrı net: “Hiçbir yere gitmiyoruz. İşçiyi kapının önüne koydunuz ama tacizci amirleri içeride bulunduruyorsunuz. 59 gündür muhatap arıyoruz. Biz haksız-hukuksuz yere kapının önündeyiz. Gel bizi dinle! Hakkımızı yedirmeyeceğiz sana. Atılması gerekenler tacizci amirler, çalışan elemanınız değil. Tacizci amirlerin hepsi çıkacak, biz işe gireceğiz. İşimizi geri istiyoruz. Gece rüyalarına gireceğiz. Senin azrailin olacağız, azrailin!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu