Güncel

Medyalar ölmesin…

Ülkemizde kadın cinayetlerinin mahkemelerde “tahrik indirimi” denilerek desteklenmesi ve caydırıcılığının bulunmaması üzerine yeni kadın cinayetiyle yine karşı karşıya kalmaktayız.

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde geçtiğimiz haftalarda bir kadın cinayeti daha gerçekleşti.

Genç kadının nişanlısından ayrılmak istemesi üzerine, nişanlı olduğu Mehmet Akif Yıldırım genç kadını başına ateş ederek öldürdü.

Bu olayın üzerine kadınlar Karakoçan’da bir basın açıklaması gerçekleşti. Elazığ’da bulunan kurumların düzenlediği basın açıklamasına Dersim’de bulunan birçok kadın kurumu ve YDK olarak biz de destek verdik.

6 Mayıs günü Karakoçan ilçesine gidilerek aileye başsağlığı dilendi. Daha sonra evin önünde toplanan kitle öldürülen Medya’nın fotoğrafı olan pankartın arkasına geçerek “Erkek vuruyor devlet koruyor”, “Jin jiyan azadi”, “Medyalar ölmesin” sloganları eşliğinde saat kulesinin önüne yürüdü.

Basın açıklamasında “Başka Medyalar, Güldünyalar kurban edilmesin” denlerek, toplumun her alanında kadınların direnerek mücadele edeceklerinin vurgusu yapıldı. Basın açıklaması sloganlar eşliğinde sona erdirildi. Ardından medyanın mezarı ziyaret edilerek karanfil atıldı.

 

Dersim YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu