Güncel

LGBTİ’lere katliam çağrısı

H. Merkezi: LBGTİ’lere saldırılara Ankara’da bir yenisi eklendi.

İstanbul’da yapılan 13.Onur yürüyüşüne polis saldırısının ardından Ankara’da kendilerine “Genç İslami Müdafaa” şeklinde adlandıran bir transfobik-homofobik faşist  grup sokaklara eşcinsellerin katliamını isteyen afişler astı.

Ankara sokaklarında asılan afişlerde, “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz faili de mef’ulü de öldürünüz” şeklinde yazarak Onur Yürüyüşü’nden bir fotoğrafla eşcinsellerin katledilmesini çağrısı yaptı.

Homofobik-transfobik faşist grup twitter hesaplarında ise saldırılarını sürdürerek, “Genç İslami Müdafaa olarak “LGBT” kuruluşunun yapmış olduğu ahlaksızlığa sessiz kalmadık” ifadelerini kullandı.

“Hedef gösteriliyoruz” mağdurluğu

Genç İslami Müdafaa grubu sosyal medyadan gelen tepkiler ve şikâyetler sonucu, twitter hesapları üzerinden açıklamada bulundu.

Grup açıklamasında: “Evet, afişte geçen söz İslam lideri Hz. Muhammed’e aittir. Biz bundan iman ediyoruz ve gocunmuyoruz. Afişlerde geçen sözlerin Hz. Muhammed’e ait olduğunu öğrenen LGBT’ler ve sempatizanları sosyal medya sayfalarımıza yazdıkları mesajlarda ve yorumlarda Hz. Muhammed’e ve İslam dinine açıktan hakaret etmiştir. Sol medya grupları ise afişlerde er alan hadis-i şerifleri bizim sözümüz gibi lanse etmiş ve bizi hedef gösterme amacı gütmüştür.” dedi.

Hadis’in kendilerinin sözü olmadığı söyleyerek Genç İslami Müdafaa grubu hedef gösterildiklerini iddia ederek, katliam çağrılarının arkasında durdu.

Facebook’ta şikâyet akını başladı

Facebook’ta yaydıkları nefret söylemi ve katliam çağrısı şikayet akınına uğradı. Grubun eski facebook sayfasına ulaşılamadığı görülürken, grup yeni facebook sayfası ile facebookta yeniden görünmeye başladı.

Grup daha önce Sevgililer Günü ve üniversite şenliklerinin İslam dini ile bağdaşmadığını belirten açıklamalarda bulunmuş, özellikle ODTÜ’de gerçekleşen şenliklere tepki göstermişti. Grup açıklamalarında şenliklere katılım gösteren öğrencilere yönelik ayrımcı söylemlerde bulunmuştu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu