Güncel

LGBT hakları aktivistleriyle söyleşi

Geçtiğimiz günlerde Siyah Pembe Üçgen Derneği üyesi 12 aktivist, yıllık değerlendirme ve eğitim çalışması amacıyla 3 günlük kamp yapmak istedikleri İzmir Çandarlı’da cinsel kimlikleri nedeniyle ayrımcılık ve hakaret içeren muamelelere maruz kalmış ve bu yüzden de kamp bölgesini terk etmek zorunda kalmışlardı.

Çandarlı’dan ayrılarak, kamplarını tamamlamak için yine İzmir’de bulunan ve Devrimci Demokratik Sendikal Birlik’in de 3. Tatil ve Eğitim Kampı’nı gerçekleştirdiği Dikili Sotes Tesisleri’ne gelen aktivistler, kamplarını burada tamamladılar.

 

Aktivistlerle söyleşi

Olayı duyar duymaz, dostlarımızın yanına giderek onlara geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Onları, özellikle kampın 3. günü (Cumartesi) gerçekleşecek olan “Erkek Şovenizmi” ve “Cinsel Taciz” konulu çalışmamıza davet ettik. Ancak kamplarının Cuma günü biteceğini belirten aktivistler, bunun yerine burada bulundukları bir sürede ortak bir etkinlik yapabileceğimizi söylediler.

Bunun üzerine 16 Ağustos akşamı bir söyleşi düzenleme kararı aldık.

Dostlarımız, öncelikle Çandarlı’da maruz kaldıkları nefret olayını anlattılar. Ardından soru-cevap şeklinde karşılıklı merak ettiklerimizi, ortak neler yapabileceğimizi konuştuk.

 

Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu