Güncel

Katil Adayı, Alevi Örgütlerini Desteğe Çağırdı(!)

İstanbul: Boşanmak istediği adam tarafından öldürülmekten kurtulan Dicle’nin, saldırgana karşı açtığı davanın karar duruşması görülmeden ertelendi.

“Kocasından” uzun yıllar gördüğü şiddet sonucu boşanmak isteyen Dicle Y, buna rağmen tehdit ve hakaretlere maruz kalmaya devam etmişti. Polisin Dicle’ye (talebine rağmen) koruma vermemesinin üzerinden bir saat geçmişti ki “koca” Hasan Yıldırım, Dicle ve kardeşi Emek’i evlerini basarak öldürmeye teşebbüs etmişti.

Söz konusu duruşmada Dicle’nin avukatlarının yanı sıra Yeni Demokrat Kadın’ın da aralarında olduğu Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu da hazır bulundu.

Duruşma salonuna girerken, önce avukatların alınmasının ardından müdahil olmak için gelen kadınlara “Bekleyin” cevabı veren polisin; Acil Önlem Grubu’ndan bir kadının “Kadın örgütlerini ne zaman alacaksınız?” sorusunun üzerine çevik kuvvet ekibi takviyesi istemesi, duruşmanın baştan gergin başlayacağını gösterdi bize.

Sonuç olarak kadınların da; suçlu Hasan Yıldırım’ın ailesinin hoşnutsuz bakışları, homurdanmaları eşliğinde duruşma salonuna girmesinin ardından sanık avukatlarının gelmesi beklenmeye başlandı. Bu süre zarfında ise, Hasan Yıldırım’ın “uysal” tavırları dikkat çekiciydi.

Bir süre beklendikten sonra avukatların gelmeyeceğine kanaat getirilmesinin üzerine, o “uysal” Hasan biranda kıpkırmızı oldu ve ailesine çıkışmaya başladı. “Alevi örgütleri nerede, onları getirin buraya” cümleleri ile de herkesi şaşkına çevirdi. Kadınların, bu arsız talep üzerine yaptığı yorum üzerine ise Hasan Yıldırım’ın ailesi “Sizin bizimle derdiniz ne, bizim yüreğimize düşen acıyı siz de yaşayın” cümleleriyle sözlü saldırıda bulundu. Kadınların “Sizin çocuğunuz bir kadını öldürmeye çalıştı” demesi üzerine aile salonu terk etti.

 

Sanığın avukatlarının gelmemesi üzerine duruşma, 18 Aralık tarihine ertelendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu