Güncel

Kadınların hesap sorma bilinciyle, Yeliz ve Şirin’i hep birlikte uğurlamaya!

Bugün sabaha karşı İstanbul-Gaziosmanpaşa’da bir eve baskın düzenleyen devlet güçleri 2 devrimci kadını infaz etti. Amed’de ev baskınında katledilen Taybet Canşin, yine Amed’de polise saldırı düzenlediği gerekçesiyle katledilen Güler Eroğlu, İstanbul’da ise ev baskınları sırasında katledilen Günay Özarslan, Dilek Doğan ve Dilan Kortak’ın ardından bu kez Yeliz Erbay ve Şirin Öter yapılan ev baskını sırasında infaz edildiler.

Politik ve örgütlü kadınlara dönük bu nefretin ve bu tahammülsüzlüğün altında tek bir neden var:

KORKUYORLAR!

Kadınlardan, kadınların bilinçlenmesinden, kadınların politika yapmasından, kadınların karşılarına dikilmesinden ve en çok da kadınların hesap sormasından KORKUYORLAR!

Bu yüzden “Galoş giyin” diye uyarı yapan politik bir kadına, Dilek’e, silahla saldırıyorlar. Bu yüzden Dilan’ı, Taybet’i, Günay’ı sayısız katil timleri ile yaptıkları ev baskınlarında katlediyorlar. Çünkü bilinçlenen, politikleşen, erkek-devletin karşısına dikilecek cesareti kuşanan ve ille de hesap soran kadının karşısına başka türlü çıkamayacaklarını biliyorlar ve onları başka türlü yok edemeyeceklerini düşünüyorlar. Devrimci kadınlar Yeliz ve Şirin’i de bu yüzden, bu sebeple infaz ettiler!

Ancak yargısız infazlarla, katliamlarla, ne onların bilincini ne cesaretini ne de hesap sorma bilincini yok edemediler!

Edemeyecekler!

Yeliz ve Şirin’i kadınların özgürlük mücadelesinde yaşatma sözü veriyor ve tüm duyarlı kamuoyunu Taybet, Güler, Günay, Dilek, Dilan’ın ardından Yeliz ve Şirin’i ölümsüzlüğe hep birlikte, kadınların omuzlarında uğurlamaya çağırıyoruz!

Yeliz Erbay ve Şirin Öter ölümsüzdür!

Katil ve erkek devletten hesabı kadınlar soracak!

 

Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu