Güncel

Kadınlar Sena için eylem yapacak

H. Merkezi: Boşanmak istediği eşi tarafından 17 yerinden bıçaklanarak yaralanan Sena için kadınlar Bakırköy Adliyesi önünde eylem yapacak. Eylemi aralarında YDK’nın da bulunduğu Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu düzenliyor.

Çocuk yaştayken evlendirildiği eşi Osman Şengül’den yıllarca şiddet gören, 2 çocuk annesi Sena, geçtiğimiz yıl Nisan ayında boşanma davası açmıştı. Ancak eşi tarafından 17 yerinden bıçaklanan yaralanan Sena, şimdi sakat kaldı ve ailesinin yanında.

Oysa onun canına kast eden Osman Şengül serbest!

Bıçaklanan Sena’ya  yönelik tehditler halen sürdürüyor. Dışarı çıkmaya korkan kadın, “Beni bıçakladı, sakat bıraktı. Bir gece bile cezaevinde yatmadı. Öldürüleceğim günü bekliyorum” dedi.

 

Sena için kadınlardan eylem

YDK’nın da aralarında bulunduğu Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, Sena için 17 Ekim günü (yarın) eylem düzenliyor.

Osman Şengül’ün Sena’yı kasten öldürmeye teşebbüs ettiği için açılan davanın ilk duruşması 17 Ekim Cuma günü (yarın) Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.  Kadınlar duruşma günü saat 09.30’da Adliye önünde bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu