Güncel

Kadınlar forum düzenliyor, taleplerini belirliyor!

H.Merkezi: Yeni Demokrat Kadın’ın da içerisinde bulunduğu Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu,  forum gerçekleştiriyor; “Erkek-devlet şiddetine karşı sözümüzü birleştiriyoruz!” diyor.
150 kadın örgütünün “Meclis toplansın, acil önlem alınsın!”  talebiyle yola çıktığı ve taleplerini geliştirmek, nasıl bir acil önlem istediklerini tartışmak üzere örgütlediği forumun ardından kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde meclise itiraz ve taleplerini iletmek üzere Ankara’ya gidecek.

Amacımız, deneyimlerimizden yola çıkarak taleplerimizi, uygulanmasını istediğimiz politikaları bütün kadınlarla biraraya gelerek oluşturmak ve hep birlikte bunların takipçisi olmak!” diyen kadınlar “Yasalar, yönetmelikler kadına yönelik şiddetle mücadele etmek için yeterli mi? Kadına yönelik erkek şiddeti hangi politikalarla nasıl meşrulaştırılıyor? Trans cinayetleri hangi yollarla normalleştiriliyor ve buna karşı nasıl mücadele edilebilir? Kadını güçlendiren çalışmalar, eylemlilikler, etkinlikler kadın dayanışması ile nasıl kurulur? Kadınları korumak için hayatlarını kısıtlamak yerine erkekleri engellemeyi esas alan bir yöntem nasıl oluşturulur? Meclis kadın cinayetlerini önlemek için ne yapmalı? Politik perspektifimizi nasıl/ hangi önceliklerle yazılı hale getireceğiz?” sorularına cevap arayacaklar.
Tarih: 2 Kasım Pazar

Saat: 12.00-18.00

 

Yer : SFK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu