Güncel

Kadın dayanışması kazandı!Tacizciye dava açıldı!

H. Merkezi: Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Elginkan Vakfı Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Valfsel AŞ’de Genel Müdür Hüseyin Orhan tarafından tacize uğrayan ve sessiz kalmayarak fabrika önünde 29 Mart’tan itibaren nöbet eylemlerine başlayan Zuhal Güneş’in savcılığa bulunduğu suç duyurusundan karar çıktı. Manisa Sulh Ceza Mahkemesi tarafından Hüseyin Orhan hakkına kamu davası açılmasına karar verildi.

Karar, Zuhal Güneş nezdinde tüm kadınların kazanımı olarak değerlendirildi. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı daha önce kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiş, avukatlar ise bu karara itiraz etmişti. İtiraz neticesinde Sulh Ceza Mahkemesi tarafından Orhan hakkında kamu davası açılmasına karar verildi.

 

Tacize sessiz kalmayan Zuhal Güneş yaptığı açıklamada, “Genel Müdür Hüseyin Orhan tarafından uğradığım cinsel şiddete karşı şikayetçi olmamın üzerinden 84 gün geçti. Bu benim için ve tüm kadınlar için bir kazanımdır. Bu tacizcinin mahkeme önüne çıkacak olması bile benim doğru yerde durduğumun işaretidir. Umarım bu karar diğer kadınlar için emsal teşkil eder” dedi. Güneş, dava sonuçlanıncaya kadar mücadelesine devam edeceğini vurguladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu