Güncel

İstismar destekçilerine karşı biz de “gönlümüzden geçenleri” yaparız bir gün!

Karaman’da Ensar Vakfı ve KAİMDER’de yaşanan çocuk istismarının açığa çıkmasının ardından cumhurbaşkanından başbakanına, bakanlarından yandaş yazarlarına kadar bu kurumları “ak”lamak için ellerinden geleni artlarına koymayan devlet, yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu aracılığıyla “gönlünden geçeni dile getirdi. AKP daha önce de Ramazanoğlu aracılığıyla “Bir kereden bir şey olmaz” minvalinden sözlerle zihniyetini ve yaklaşımını ortaya koymuştu.

Ama bu defa, daha net!

Daha aşağılıkça!

Wan’da katıldığı bir toplantıda konuşan Ramazaoğlu tam tamına şöyle konuştu:

İhmal, istismar ve tacize uğrayan çocukların cezalandırılması konusu da gündeme alacağımız konulardan bir tanesi. Benim gönlümden geçen verilebilecek en ağır cezaların verilmesi, bütün haklardan mahrum bırakılmaları, asla ve asla bir daha topluma çıkmamalarıdır.

 

Gönlümüzden geçenleri yapacağımız günler uzak değildir!

Tabi bu açıklama yeni oldu ama en kısa zamanda yalanlama ve düzeltme, hatta bu konuşmanın çarpıtıldığı açıklaması gelecektir söz konusu bakanlıktan. Ama halkımızın bir deyimi sözü vardır ki, cuk diye oturuyor:

Fikri neyse zikri de odur!

Yalanlamaya ne hacet! Bir gerçeklik Ramazaoğlu’nun söyledikleri!

Zaten bu ülkede tacize, tecavüze, cinsel istismara uğrayan kadın, çocuk ve LGBTİ’ler suçlu muamelesi görmekte; tacizci, tecavüzcü ve istismarcılar ödüllendirilerek yargılanırken esasta bu suça maruz kalanlar yargılanıp en ağır cezalarla (kimi zaman ölüm) cezalandırılmakta ve de bu suçun yaşanmasının ardından tüm “haklarından” mahrum bırakılmakta ve asla topluma çıkamamaktadırlar!

Erkek egemen devletin, toplumun ve bütün bunların tüm kurumlarının “gönlünden geçen” zaten bu değil mi?

Ama bizim de “gönlümüzden geçenleri” yapacağımız günler uzak değildir. Onların bu kadın, çocuk ve LGBTİ düşmanlığını ezip geçeceğimiz günler uzak değildir!

 

Bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu