Güncel

İstanbul’da kadınlar 6 Mart’ta Kadıköy’de buluşacak

İstanbul: Bugün basın toplantısı düzenleyen İstanbul 8 Mart Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programını açıklayarak, 6 Mart Pazar günü saat 12.00’de Haydarpaşa Numune Hastanesi’nin önünde buluşup, Kadıköy İskele Meydanı’na yürüyüş ve ardından miting gerçekleştireceğini duyurdu.

İstanbul 8 Mart Kadın Platformu, bugün (1 Mart) Makine Mühendisleri Odası’nda bir basın toplantısı düzenleyerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programını açıkladı. Platform adına açıklama yapan Fidan Ataselim, kadın cinayetleri, savaş, taciz, tecavüz ve erkek şiddetine karşı direnmeye devam edeceklerini belirtti, “Cinsiyetçi-kadın düşmanı politikalara sessiz kalmayacağız ve mücadeleyi büyüteceğiz” dedi.

 

“Yine kazanacağız”

6 Mart’ta Kadıköy’de olacaklarını belirten Ataselim, “Dünya nüfusunun ve yaşamın yarısını oluşturan biz kadınlar hayatın her alanında toplumsal yaşamda bizleri yok sayan erkek egemen sisteme, IŞİD’le işbirliği içindeki faşist iktidara, yaşam alanlarımızın talanına, erkek şiddetine, cinsel saldırılara, kadın cinayetlerine, muhafazakârlaşmaya karşı yaşam hakkımızı, yaşam biçimlerimizi savunuyoruz. Yaşam hakkımız, emeğimiz, özgürlüğümüz ve barış için isyan edecek, direniş ve dayanışma ile hayatı hep birlikte örgütleyeceğiz. Şimdiye kadar haklarımızı nasıl kazandıysak, özgürlüğümüzü nasıl kazandıysak yine kazanacağız” sözleriyle açıklamayı sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu