Güncel

Gülsuyu’nda kadın çalışması devam ediyor

Gülsuyu: Emekçi halkın ve devrimcilerin yaşadığı mahallelerde kadınlar için gerçekleştireceğimiz etkinlikler bizler için önem taşımaktadır. Bizler de bu doğrultuda “Yozlaşmaya, çeteleşmeye, uyuşturucuya ve kadına şiddete karşı; 22 Kasım’da kadın festivalinde buluşuyoruz”  diyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ev ziyaretleriyle sürdürdüğümüz çalışmalarda kadınlardan aldığımız olumlu tepkiler de aynı oranda çalışmalarımıza güç katıyor. Gittiğimiz evlerde kadınlarla sohbetlerimiz sırasında özelikle Gülsuyu’nda devletin çeteler eliyle yaygınlaştırarak mahalle halkını huzursuz ettiği ve böylelikle devrimcilere de saldırmayı hedeflediği “uyuşturucu”  sorunu üzerinde duruyoruz.

Kadınlar ise, bunun mahalle açısından çok büyük bir sorun haline geldiğini, artık sokağa da çıkamadıklarını belirtiyorlar. Yine çocukları açısından da endişe duyan kadınlar, uyuşturucuya karşı yapılan etkinliğe ilişkin düşüncelerini “Eğer birlik beraberlik olursa, ne olursa olsun sonuna kadar katılırız. Böyle bir etkinlik yapmanız çok iyi oldu, çalışmalarınıza destek oluruz.” şeklinde ifade ediyorlar. Bizler açısından da yapacağımız etkinlik vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz bu çalışma, yaşadığımız sorunlar üzerine kadınlarla sohbet edebilmemizi sağlıyor. Çalışmalarımızı aktarmaya devam edeceğiz.

Gülsuyu  YDK

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu