Güncel

Gülsuyu’nda bir çocuk istismarcısı yakalandı

Gülensu Mahallesi Emek Caddesi’nde bir süredir, Partizan okurları tarafından tavırları nedeniyle takip edilen bir çocuk tacizcisi yakalandı.

3 ay önce Gülensu Mahallesi’ne taşınan bu şahsın, küçük çocukların bulunduğu park, bahçe, ve internet kafelerde, çocuklarla arkadaşlıklar kurup, onları evine götürdüğü ve cinsel tacizde bulunduğu kanıtlandı.

Ev sahibiyle konuşulduğunda 2 defa farklı farklı çocukların “sapık var” deyip ağlayarak evden kaçtığını söyledi.

En son tacize uğrayan bir çocuğun Partizan okurlarına gelerek bu şahsın kendisine tacizde bulunduğunu anlatması üzerine mahalle çocuklarıyla çeşitli görüşmeler yaptık. Bu çocuklar da söz konusu şahsın kendilerine tacizde bulunduğunu beyan ettiler.

Bu şahsın ayrıca bazı Özgür Gelecek okurlarına da aynı “tekliflerde” bulunmasıyla harekete geçildi.

Emek Caddesi Trafo bölgesinde yakalanan tacizci, Partizan okurları tarafından sorgulanarak tacize uğrayan çocuklarla yüzleştirildi.

Tacizci bu çocukları hiç görmediğini ve tanımadığını söylese de mahallede bulunan çocuk parkında Partizan okurları tarafından çocuklara arkadaşlık teklifinde bulunduğu anda suç üstü görülmüştü.

Bunun üzerine tacizci mahallede bulunan kahvehanelere götürülerek, ajitasyon eşliğinde teşhir edilip mahalle halkı tarafından cezalandırıldı ve mahalleden kovuldu.

Gülensu Mahallesi birkaç yıldır yıkımlar, yozlaşma, fuhuş ve çeteleşmeyle devlet saldırılarına maruz kalmaktadır.

Mahalle mahalle, sokak sokak örgütlenerek; yıkımlara, fuhuşa, çeteleşmeye ve tacize karşı durmak örgütlenmekten geçiyor.

Gülensu-Gülsuyu PARTİZAN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu