Güncel

Gülsuyu’nda atölye çalışmaları başlıyor!

İstanbul: Gülsuyu Yeni Demokrat Kadın, dün(15 Ocak) 21-22 Şubat’ta Yeni Demokrat Kadın’ın örgütlediği Cinsel Şiddete Karşı Konferans için toplantı aldı; konferans öncesinde yapacağı çalışmaları belirledi.
Cinsel şiddetin tüm yönlerinin tartışılacağı konferansa hazırlık amacıyla mahallede atölye çalışması yapma kararı alan kadınlar, her hafta Cuma gününü atölye günü olarak belirlediler. Cinsel şiddetle ilgili materyaller bulup okuma ve tartışma, deneyimleri paylaşma gibi yöntemler izlenmesine karar verilmesinin ardından ise Kasım ayında düzenlenen kadın festivali ile birlikte oluşturulan Gülsuyu YDK tiyatro komisyonu olarak çalışmalarda erkeklerin olup olmaması üzerinden tartışma yürütüldü. Tartışmada önce erkeklerin de bu çalışmalara katılmasının ileri adım atmalarını sağlayacağı şeklinde değerlendirme ortaya çıkarken sonrasında tiyatro çalışmalarının aslında bir kadın alanı olarak değerlendirilmesi gerektiği; bu alanın da kadın bilincini geliştirip “özgüven” sorununu yok etme noktasında önem taşıdığı tartışıldı.
Bu konudaki tartışmaların devam etmesi ancak tartışmalar devam ederken sadece kadınlarla beraber çalışma alınmaya devam edilmesi yönünde karar alan kadınlar, sonrasında tiyatro çalışmasıyla devam ettiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu