Güncel

Gülsuyu YDK, “Kadın Festivali” çalışmalarına start verdi

GÜLSUYU: 22 kasım 2014 (Cumartesi) tarihinde gerçekleştireceğimiz “Kadın Festivali“nin çalışmalarını bugün gerçekleştirdiğimiz ev ziyaretleriyle başlattık. İlk olarak ev ziyaretlerine gideceğimiz yerleri ikiye ayırdık. Gittiğimiz evlerde emekçi kadınlarımız   bizleri hoşça karşıladı. Evlerde yaklaşık 10-20 dakika oturarak 22 Kasım günü gerçekleştireceğimiz kadın etkinliğini anlattık.

Kadınlarsa sohbetlerimiz sırasında giderek kötüleşen yaşam koşulları yoksulluk derken; kadınlar olarak böylesine yalnızlaştırılıyorken, böyle bir festivalin düzenlenmesine çok sevindiklerini belirttiler. Sohbetler sırasında ön plana çıkan bir diğer husus ise, söz konusu kadın olunca her kesim ve siyasi görüşten kadının bir araya gelmesi gerekliliği oldu.

Kadınlar ayrımcı zihniyete karşı birlikte mücadele yürütmek gerektiğini belirterek, “Eğer birlik olursak, her şeyin üstesinden geliriz. Kadınlar olarak birbirimize destek olacağız ve tek yumruk, tek yürek olup gücümüzü onlara göstereceğiz.” dediler.

Kadınların özgürleşmesinin tek yolunun sokaklar olduğuna dair vurguların da yapıldığı ziyaretlerimiz bizler açısından da oldukça coşkulu geçti. Çalışmalarımız devam edecek.

Gülsuyu Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu