Güncel

Geçici işçi kadınlar, mezarlık temizliğinde

 

erzurum_kadınErzurum’un Oltu İlçesi’nde, Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında 30 kadın Oltu Belediyesi’nde işe alındı. İşbaşı yapan kadınlar, ilk olarak mezarlık temizliğinde görevlendirildi.

Ellerinde orak ve tırpanlarla, uzun zamandır bakımsız kalan Cankurtaran Mezarlığı’nda temizliğe başlayan kadınlar, yabani otları biçiyor. Toplu olarak gittikleri ilçe mezarlığında temizlik yapan kadınlar, korkmamak için birbirlerine destek oluyor. Korkularını yenmek için zaman zaman dua okuyan kadınlar, bir gün ilçenin mezarlığını temizleyeceklerini hiç düşünmediklerini söyledi.

Buradan kazandığı paranın tamamını askerdeki oğluna göndereceğini belirten 3 çocuk annesi Mine Başar, “Allah devletimize zeval vermesin. 3 ayda alacağımız 2 bin 500 liraya yakın para birçok sıkıntımızı giderecek” diye konuştu.

Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında 3 ay süre ile işe giren kadınlar sürenin 9 aya çıkarılmasını istedi. Kadınlardan Leyla Kara, “Mezarlıkta yılan ve farelerle karşılaştık. İlk işimiz mezarlığın verdiği soğuklukla da biraz korkulu oldu. Ama ne yapalım ekmek parası” dedi.

Kaynak: www.aktifhaber.com

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu