Güncel

Fıtratınızda samimiyetsizlik var!

H. Merkezi: Bugün (3 Aralık) Resmi Gazete’de kadına yönelik şiddetin sebeplerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir meclis oluşturulmasına ilişkin karar yayınlandı. TBMM’nin aldığı kararın Resmi Gazete’de yayımlanan tam hali şöyle: “Kadına yönelik şiddetin sebeplerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Anayasa’nın 98’inci, İçtüzük’ün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca bir Meclis araştırması açılmasına, bu araştırmayı yapacak Komisyonun 17 üyeden kurulmasına, Komisyonun çalışma süresinin Başkan, Başkanvekili, Sözcü ve Kâtip Üye seçimi tarihinden başlamak üzere 3 ay olmasına ve gerektiğinde Ankara dışında da çalışmasına Genel Kurulun 25.11.2014 tarihli 18’inci Birleşiminde karar verilmiştir.

“Fıtrat”lı açıklamaların ardından…

TBMM tarafından alınan bu kararın ileri bir adım olduğu kuşkusuz, ancak Erdoğan’ın en son kadın-erkek eşitliğine dair “fıtrat”lı açıklamalarının ardından ne kadar samimi olduğunu sorgulamadan edemiyoruz!
Kadını kimliği dışında her olguya hapseden erkek egemen sistemin Erdoğan’da vücut bulmuş cümlelerinin ardından ve her gün kadınların öldürüldüğü; “erkek adalet” ile yargılanan katillerin ise ertesi gün serbest bırakıldığı gerçekliği ortadayken bu meclisin varlığının bir anlam ifade etmediği de açıktır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu