Güncel

(Foto) Trans Evi’nin gündelik halleri…

İstanbul: İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği, 20 Kasım etkinlikleri kapsamında bugün (15 Kasım) Karşı Sanat’ta Trans Evi isimli bir resim sergisi gerçekleştirdi. Translar için “güvenli bir alan açma” amacıyla kurulan Trans Evi’nin gündelik hallerini konu edinen sergi İstanbul LGBTİ gönüllüsü Ömer Tevfik imzalı.

LGBTIQ insan hakları örgütü İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği’nin bu yıl 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü’nde transfobi sonucu olarak öldürülen veya ölen bireyleri anmak üzere düzenlediği bir dizi etkinliğin ilki olan Trans Evi Fotoğraf Sergisi bugün Karşı Sanat’ta sergilendi.

 

Trans misafirhanesinin gündelik hayatı…

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği’nin barınma ve sağlık hizmetlerine erişim gibi konularda yardıma ihtiyaç duyan translara yönelik güvenli alan açma amacıyla 2012 yılında kurduğu Trans Misafirhanesi’ndeki gündelik yaşamı konu edinen fotoğraf sergisi, Ömer Tevfik’in imzasını taşıyor.

Kendisi de bir süredir İstanbul LGBTİ gönüllüsü olarak trans hareketi üzerine belge fotoğraf çalışması yürüten Ömer Tevfik, daha önce de Trans X Türkiye Projesi tarafından düzenlenen But Kısa Film Yarışması’nda “İsimsiz” adlı çalışmasıyla birincilik ödülü almıştı.

 

Resimler için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu