Güncel

(Foto) Amed YDK Çalışmalarından…

Amed: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün yaklaştığı bu dönemde Dicle Üniversitesi’nde fakülteleri gezdik ve Amed’in birçok yerinde afişlerimizi yaptık. Afişlerimizi gören kadınlar ilgiyle afişleri okudular. Çevremizdekileri 8 Mart günü İstasyon Meydanında gerçekleşecek olan mitinge bildirilerimizi vererek alana çağrı yaptık.

İşlek olan semtlerden biri Ofis Sanat Sokağı’nda yaptığımız takılarla stant açtık. Açtığımız standa bildirilerimizi koyduk ve alanda var olduğumuzu göstermeye çalıştık. Emeğimiz ve alın terimizle ortaya koyduğumuz çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

 

Amedli Kadınlar Bir Arada

Amed’de bulunan 26 kadın örgütü ve Amedli kadınların bir araya gelerek tasarladıkları  “Jîn Amed-Fikrini al da gel” şiarıyla düzenlenen etkinlik 2 Mart Pazar günü Cegerxwîn Gençlik Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Bizler de Amed YDK olarak Amed Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Gülten Kışanak ve Barış Anneleri’nin de katıldığı etkinlikte yer aldık.

Etkinlikte devrim şehitleri için gerçekleşen saygı duruşunun ardından Gülten Kışanak konuşma yaptı. Kışanak; “Bu platforma kararlar çıkacak ve bu çıkan kararlar bizim seçim çalışmalarımızı belirleyecek. Her yıl en az bir defa halka hesap verme toplantısı düzenleyeceğiz. Kadın belediyecilik bu şekilde yapılır. Amed kadınlar olarak, kürt kadınları olarak bu toplantıda kentimizi nasıl kadın bakışıyla yönetebileceğimizi tartışacağız. Bu kentte yaşayan tüm kadınların önerilerine, eleştirilerine ihtiyacımız var. Ancak bu şekilde kentimizi yönetebiliriz. Kadın örgütleri zayıflarsa bizim tek başımıza bir gücümüz yok” dediği etkinlik, Amed ve İlçelerinden gelen kadınların önerilerini sunmasının ardından sonlandı.

 

Amed YDK

 

Resimler için tıklayınız

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu