Güncel

Fatma Tokmak’ın acil ameliyata alınması bekleniyor

fatma-tokmakGeçtiğimiz günlerde doktorları tarafından dört kalp kapakçığının iflas ettiği açıklanan ağır hasta Fatma Tokmak’ın durumu ciddiyetini arttırdı. Fatma’nın acil olarak ameliyata alınması bekleniyor.

Bakırköy L Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan ve geçtiğimiz günlerde doktorları tarafından dört kalp kapakçığının iflas ettiği açıklanan ağır hasta tutsak Fatma Tokmak’ın hastaneye kaldırıldığı ve acil ameliyata alınmasını beklendiği bildirildi.
Kalp kapakçıklarının iflas etmesi ve sonrasında da kalbinde 2,5 cm’lik kireçlenme oluşmasının ardından durumu ağırlaşan Fatma’nın Perşembe günü ameliyata alınacağı bildirildi.

Konuya ilişkin bilgi veren oğlu Azad Tokmak, şunları söyledi: “Dün akşam saatlerinde ağır tutsak Avukat Fatma Özdemir beni aradı ve annemin sağlık durumuna ilişkin bilgiler verdi. Annemin acil olarak perşembe günü ameliyata alınacağını söyledi ve annemin de beni görmek istediğini bildirdi. Bende sabah erkenden Bakırköy Adliyesi’ne geldim savcılıktan görüş izni alabilmek için ama savcı yerinde olmadığından dolayı alamadım.” Azad, avukatlarla cezaevinde önünde bekleyeceğini bildirdi.

İHD’nin ağır hasta tutsaklar listesinde bulunan Fatma Tokmak’la ilgili Mehmet Akif Ersoy hastanesi doktorları, “Cezaevi koşullarında ameliyat olamaz, ameliyat masasında kalkmama ihtimalı yüzde 90” demişti.

 

(Kaynak: Jinha)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu