Güncel

Erkekler Mart ayı içerisinde 35 kadını katletti!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun basında yer alan bilgilere dayandırdığı raporunda 2017 yılında kadın cinayetlerinde en yüksek rakamları görüldüğü belirtiliyor. “2015 Mart ayında 28, 2016 Mart ayında 31 kadın öldürülmüşken, bu yıl Mart ayında tam 35 kadın hayatını kaybetti. 6 kadın yaşam mücadelesi veriyor. Yine elde edilen verilere göre 14 kadın cinsel şiddete maruz kaldı.” denildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “sıfır” icraat raporunu yayınlarken, kadınlar kendi hayatlarına dair karar vermek isterken öldürülüyor, beraberinde kadın cinayetlerindeki vahşet artıyor ve failleri belli olmayan faili meçhul cinayetlerle karşılaşıyoruz. Mart ayında kadın cinayetinin en çok yaşandığı iller: İstanbul, Bursa ve Gaziantep.

En yakınları tarafından şiddet gören kadınlar yaşam mücadelesi veriyor!

Mart ayında en yakınları tarafından şiddet gören 4 kadın şu an yaşam mücadelesi veriyor. Karabük’te, 5 gün önce evlendiği kocasıyla tartışan 20 yaşındaki Melahat G.’nin, 4’üncü kattaki evlerinin penceresinden atladığı iddia edildi, hayati tehlikesi sürüyor. Bolu’da  23 yaşındaki Gizem Sezen, sevgilisi tarafından darp edilerek eve kilitlendi. 4 aylık hamile olan Gizem Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi acil servisinde tedavi altına alındı. Gaziantep’te 56 yaşındaki Ayten K.’yı , kocası bıçaklayarak komalık etti. Kocası Cengiz K. gözaltına alınırken, eşi Ayten K. ise yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor. Amasya Emniyet Müdürlüğünde bekçilik yapan Engin Gül (52), önce 3 çocuğunun annesi Seval Gül’ü vurdu, sonra aynı tabancayla kendini vurdu. Kaldırıldıkları hastanede Engin Gül hayatını kaybederken, eşi Seval Gül ameliyata alındı. Tekirdağ’da bir restorantta garson olarak çalışan 43 yaşındaki Aysun A., bir önceki gün tanıştığı Mustafa U tarafından kendi evinde 15 yerinden bıçaklandı. Aysun A., ilk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesine alındı.

Mart ayında 213 çocuk cinsel istismara maruz kaldı!

Açıklanan raporda Mart ayında en az 63 çocuğun cinsel istismara maruz bırakıldığı da ifade edildi. Mardin’de bir ilköğretim okulunda 50 öğrencinin okul çalışanı tarafından değişik zamanlarda istismara uğradığının hatırlatıldığı raporda, geçtiğimiz ay gündeme gelen Ankara Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nde öğrencileri istismar eden müdür S.K.’nın 3 yıl boyunca en az 100 öğrenciyi istismara maruz bıraktığının ortaya çıktı da kaydedildi. Raporda, sadece elde edilen bilgilere göre bu ay toplam 213 çocuğun cinsel istismara maruz bırakıldığı belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu