Güncel

Elif’i bırakın, DAİŞ çetelerini tutuklayın!

27 Haziran günü aralarında Yeni Demokrat Kadın aktivisti Elif Kaya’nın da bulunduğu 4 Yeni Demokrat Gençlik okuru seyahat ettikleri şehirlerarası otobüste Şirnex’in Cizre sınırında siyasi şube polisleri tarafından gözaltına alınarak tutuklandı. Elif ve yanındakilerin tutuklanma sebebi bir telefonla gelen “4 kişinin Irak’ta bombalı eylem yapacakları” ihbarıydı!

Anlaşılan o ki, “Yeni Türkiye’de” tek telefon 4 gencin tutuklanmasına yetiyordu!

Oysa geçtiğimiz günlerde TC sınırlarını askeri üs olarak kullanan DAİŞ’in nereye ve saat kaçta bombalı saldırıyı yapıp ve kaç can alacakları açık açık bilinirken (yoksa AKP’nin havuz medyası Anadolu Ajansı’nın tam saldırının olacağı anda, tam bombaların patlayacağı noktada olmasının bir tesadüf olduğuna inanmamız mı bekleniyor?) bunu engellemeyenlerin bu “aşırı güvenlik kaygısı” nereden kaynaklanıyordu?

Buradaki “güvenlik kaygısı”nın tek bir açıklaması vardır: Katil ve tecavüzcü sürüsü DAİŞ’e ortaklık yapanlar bu ülkede özgürlük ve demokrasi mücadelesi vermelerine ve bu mücadeleyi ortaklaştırmalarına tahammül edemiyorlar.

Hele de bu mücadeleyi verenler kadınlarsa bu tahammülsüzlük daha da artıyor! Daha birkaç gün önce HDP Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ’ı hedef gösteren şirret havuz medyasının tavrı bunun en yakın örneği…

 

Elif’i bırakın!

Tutuklanan Elif Kaya, yıllardır Yeni Demokrat Kadın içerisinde kadınlara dönük emek sömürüsüne, ayrımcılığa, baskıya, şiddete karşı mücadele vermiştir. Daha önce de Gezi İsyanı sırasında tutuklanan ve götürüldüğü Şakran Hapishanesi’nde cinsel şiddete maruz kalan Elif, kendisine yönelik tüm baskılara rağmen mücadelesini sürdürmek de ısrarcı olmuştur!

İşte sınırları içerisindeki DAİŞ çetelerini tutuklamayıp mücadelesini ısrarla sürdüren Elif’i 2. kez tutuklayan kadın düşmanlarına, özgürlük ve demokrasi mücadelesi verenlere savaş açanlara sesleniyoruz:

Elif’i bırakın!

Kadın ve LGBTİ katillerini yakalayın!

Taciz-tecavüzcülere hak ettikleri cezayı verin!

Elif’i bırakın!

Katil ve tecavüzcü sürüsü DAİŞ çetelerini tutuklayın!

Elif ve tutuklanan YDG’liler yalnız değildir!

 

Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu