Güncel

DUYURU | Yeni Demokrat Kadın internet sitemiz yeniden yayında!

Sevgili kadınlar, bir süredir askıda bulunan internet sitemizi aktifleştirerek çalışmalarımızın daha kalıcı bir yere taşınmasının yeniden aracı haline getiriyoruz.
Bilindiği gibi yenidemokratkadin.net isimli internet sitemiz bir süre önce alt yapı yetersizliği nedeniyle bakıma alınmıştı. İnternet sitemizdeki eksiklikleri gidererek yeniden kullanıma açıyoruz.
Patriarkanın saldırılarına karşı verdiğimiz mücadelenin daha fazla görünür olması ve daha fazla kadına sesimizin ulaşması her zaman olduğundan daha fazla önem kazanıyor. Kadınların dört bir yandan kuşatılma karşısındaki güçlü kadın mücadelesinin hem hukuki kazanımları hem ve esas olarak sokak mücadelesinin daha fazla görünür kılındığı ve kalıcı hale getirildiği sosyal medya platformları bugün oldukça sınırlıdır. Bu yönüyle internet sitemizin bu ihtiyacımızı karşılayan, çalışmalarımızı aktardığımız ve arşivlediğimiz bir mecra olması açısından oldukça önemlidir.
Sitemizi elbetteki sadece kendi çalışmalarımız için değil kadın mücadelesi yürüten tüm kurumların da kendini ifade ettiği ve çalışmalarını aktardığı, duyurduğu bir platform olarak görmekteyiz.
Yeniden bu mecrayı aktifleştiriyor ve bu vesileyle mücadelemize bir katkı sağlıyor olmaktan da, bunu duyurusunu yapıyor olmaktan da oldukça sevinç duyuyoruz. Bu sevinci paylaşmak ve bu mecrayı hep birlikte kullanmak için; haydi kadınlar haberlerimiz, deneyimlerimiz ve mücadelelerimizle sitemizi zenginleştirelim. Erkek egemen yazın dünyasına inat kadınlaşan kalemimizi güçlendirelim!
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu