Güncel

Diren Elif, İstanbul seninle!

Gezi İsyanı’nın intikamını almak isteyen devlet İzmir’de başlattığı “cadı avı” kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Yeni Demokrat Kadın aktivisti Elif Kaya‘ya yönelik cinsel tacize karşı çıkmak ve 3 Eylül günü görülecek duruşmaya destek amacıyla bir yürüyüş düzenledik.

1 Mayıs Mahallesi’nde 30-31 Ağustos/1-2 Eylül tarihlerinde düzenlenen festival kapsamında bugün (31 Ağustos) akşamı “Gözaltında çıplak aramaya son! Elif Kaya’ya özgürlük” şiarı ile düzenlediğimiz eylem için Pir Sultan Abdal Kültür Derneği önünde buluştuk.

Gözaltında tacize, tecavüze son”, “Diren Elif, seninleyiz”, “Elif Kaya yalnız değildir”, “Tacizci devlet hesap verecek”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Yaşasın kadın dayanışması” sloganları ile ana cadde üzerinde yolu keserek festivalin gerçekleştiği Deniz Gezmiş Parkı’na yürüdük.

Park girişinde araçlardan biri ile kitle arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Kısa sürede sloganlarla tekrar biraraya gelen kitle “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Diren Elif seninleyiz” sloganları ile parka giriş yaptı.

Parkta bulunan kitlenin alkışlarla destek verdiği ve sloganlara eşlik ettiği eyleme Partizan da kitlesel olarak destek verdi.

 

İstanbul Yeni Demokrat Kadın

 

Resimler için tıklayınız:

 

http://yenidemokratkadin.net/index.php/resim-galerisi.html?func=viewcategory&catid=14

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu