Güncel

Devlet Remziye’yi de koruyamadı

Bartın’da babasının yanında kalan ve Cumhuriyet Savcılığı’nca koruma altında tutulan 45 yaşındaki Remziye Mersinli, şiddet gördüğü için boşanmak istediği eşi 55 yaşındaki Hasan Mersinli tarafından çocuklarının gözleri önünde tabanca ile vurularak öldürüldü.

Zonguldak’ın Çatalağzı Beldesi’nde oturan Remziye Mersinli bir yıl önce eşinden ayrılarak, kızları 12 ve 9 yaşındaki kızlarını yanına alarak Bartın’ın Serdar Köyü’nde yaşayan ailesinin yanına yerleşti. Boşanma davası açan ve 24 Haziran tarihinde ikinci davaları görülecek olan Remziye Mersinli, hayati tehlikesi olması nedeniyle koruma isterken boşanma davaları boyunca köye gelen eşi ile jandarma nezaretinde görüştü.

Önceki gece eşini arayan Hasan Mersinli çocuklarını almaya geleceğini söyledi. Köye gelen Hasan Mersinli evin önünde eşi Remziye Mersinli ile görüşürken tartışmaya başladı. Remziye Mersinli eve doğru yönelirken tabancasını çıkaran Hasan Mersinli bir el ateş etti. Sırtından yaralanan Remziye Mersinli eve girerken peşinden içeri giren Hasan Mersinli iki çocuğunun gözleri önünde 5 el ateş açtı.

Hasan Mersinli olayın ardından 67 LP 272 plakalı otomobille kaçmak isterken, silah seslerini duyarak olay yerine doğru koşan bir köylü aracın ön camına yumruk attı. Hasan Mersinli camın patlaması sonucu kolundan yaralanırken hızla olay yerinden kaçtı.

Remziye Mersinli yaşamını yitirdikten sonra ancak olay yerine gelebilen polis Remziye Mersinli’nin yaşamını kaybettiğini belirledi!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu