Güncel

Devlet şiddeti bir kadını daha katletti!

H. Merkezi: Wan’ın İpekyolu ilçesine bağlı Xaçort Mahallesi’nde 19 Nisan’da evine baskın yapan özel harekat polisleri tarafından vurulan Remziye Bor yaşamını yitirdi.

Remziye Bor, Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Xaçort Mahallesi’nde 19 Nisan’da evine baskın yapan özel harekat polisleri tarafından vurularak ağır yaralanmıştı. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne kaldırılan Bor’un vücudunun büyük bir kısmında felç oluşmuş ve bu süre içinde iki kez ameliyat edilmişti. Vurulduğunda 7 buçuk aylık olan bebeği Neval ise 25 Nisan’da sezaryenle alınmıştı. 28 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Bor’u vuran polisler ile ilgili herhangi bir hukuki süreç ise halen başlatılmadı.

28 gündür Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde bulunan Bor’un doktorları dün yaptıkları açıklamada, Bor’un boynundaki yaranın enfeksiyon kaptığını ve durumunun kötüye gittiğini aktarmıştı. Servise alındığı ilk günden bu yana solunum yetersizliği de yaşayan Bor’un yarım saat önce yaşamını yitirdiği duyuruldu. Bor’un cenazesinin Yüksekova’ya götürülerek defnedileceği öğrenildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu