Güncel

DEÜ’lü kadınlardan 25 Kasım’a çağrı

İzmir: Aralarında Yeni Demokrat Kadınlar’ın da bulunduğu Dokuz Eylül Üniversiteli Kadınlar 25 Kasım’a çağrı yaparak “Şiddet son bulana dek İSYANDAYIZ! Kadınlar özgürleşene dek KAVGADAYIZ!” dediler.

Şiddetin sürdüğüne dikkat çeken kadınlar “Sadece 2015’in ilk 10 ayında 236 kadın katledildi, 319 kadın yaralandı, 112 kadın tecavüze uğradı” dedi ve eklediler: “Kadına yönelik şiddet tesadüf değildir! Sistematik olarak devlet tarafından desteklenen bu kadın düşmanlığı; Hukukta kadın katillerine verilen ‘saygın tutum, iyi hal, tahrik indirimleri’, ‘sadakat yükümlülükleri’ ve ‘rızası var’ kararlarıyla, mecliste ise ‘Bir kadın olarak sus’ vs. ile karşımıza çıkıyor.

 

“Susmuyoruz, sinmiyoruz, korkmuyoruz”

Şiddete karşı mücadele için kadınlara çağrı yapan DEÜ’lü Kadınlar “Biz kadınlar, bu nefret ve saldırganlığın karşısında susmayacağız, sinmeyeceğiz, korkmayacağız. Erkek şiddetine karşı Mirabel kardeşlerden, Arin’den, Ekin’den, Özgecan’dan aldığımız mücadele gücüyle 25 Kasım’da alanlarda olup hesap soracağız” dediler.

 

Kadınlar 25 Kasım günü saat 18.00’de Alsancak Sevinç Pastanesi önünde buluşarak “Şiddet son bulana, kadınlar özgürleşene dek İSYANDAYIZ, KAVGADAYIZ!” diyecekler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu