Güncel

Dersim’de “TC”avüze karşı eylem

Dersim: Dersimde yakın zamanda iki çocuğun cinsel taciz ve tecavüze maruz kalması üzerine Dersim Kadın Platformu ve Devrimci Güç Birliği eylemler düzenledi.

İlk olarak 5 Mayıs günü Dersim Özgürlük Heykeli önünde biraraya gelen Dersim Kadın Platformu son dönem yaşanan cinsel taciz ve tecavüzlere karşın bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması boyunca sık sık “Dersim onurdur, onursuza yer yok”, “Erkek vuruyor devlet koruyor” vb. sloganlar atıldı.

Yapılan basın açıklamasında, “Bizlere çözümü çocuklarımıza çığlık atmayı öğretmekte gösteren devlet, uyguladığı adalet sistemi ile ise adeta tacizcileri, tecavüzcüleri ödüllendirmektedir” diyerek devletin taciz ve tecavüzcüleri koruduğu söylenip tecavüz kültürüne karşı mücadelenin sürdürüleceği belirtildi.

 

İkinci eylem Güç Birliği’nden…

Bu eylemin ardından diğer eylem de Sanat Sokağı’nda biraraya gelen Devrimci Güç Birliği tarafından gerçekleştirildi. Çocuklara yönelik cinsel saldırılara karşı Seyit Rıza Meydanı’na yüründü. Meydanda yapılan eylemde HDP il başkanı ve Eğitim-Sen başkanı açıklama yaptı.

 

Resimler için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu