Güncel

“Çete ve Polis Saldırılarına Karşı Birlikte Mücadele!”

trans_ankaraAnkara Kolej’de çalışan genç trans kadınlar Pembe Hayat’ta toplantı yaptı. Çetelere mücadele yöntemleri ve güvenli seks işçiliği ile alakalı Pembe Hayat bililendirme ve ağ kurma toplantılarına devam ediyor.

Geçtiğimiz Şubat ayından bu yana Ankara’da polis saldırıları artarak devam eden transfobik saldırılara karşı Ankaralı translar bir araya geliyor.

Ankara Kolej’de çalışan genç trans kadın seks işçileri geçtiğimiz Perşembe günü Pembe Hayat ofisinde bir araya gelerek çalışma alanlarında yaşanan sorunlar ve grup içi şiddete karşı bir toplantı düzenlediler.

Pembe Hayat’tan Buse Kılıçkaya, Demhat Aksoy ve Gani Met’in katıldığı toplantıda, güvenli seks işçiliği ve trans dayanışma modelleri üzerine konuşuldu.

Toplantıda, caddede yaşanan polis ve çete saldırılarına ve grup içi şiddete karşı güvenli seks işçiliği için dayanışmanın ve birlikte mücadelenin önemine vurgu yapıldı.

Pembe Hayat aktivistleri güvenli seks işçiliği için dünyadan seks işçiliği kooperatifleri modellerinden örnekler verdiler. Kolej’de çalışan trans seks işçileri toplantı sonunda kendi içlerinde haberleşmeyi sağlamak ve dayanışmayı güçlendirmek için bir koordinasyon sorumlusu belirlediler.

Toplantı sonunda bu toplantıların düzenli olarak devam etmesi kararı alındı.

Kaynak: Pembe Hayat

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu