Güncel

“Biz kadınlar hep beraber, Cizre’ye, dayanışmaya gidiyoruz”

Barış İçin Kadın Girişimi’nin çağrısıyla biraraya gelen kadınlar Cizreli kadınlar başta olmak üzere Cizre halkıyla dayanışma için Cizre’ye gidiyor. “Biz kadınlar hep beraber, Cizre’ye, dayanışmaya gidiyoruz! Sen de katıl!” çağrısıyla yapılan çağrıya şimdiye kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Sakarya, Kayseri, Kocaeli’den 150’ye yakın kadın karşılık verdi.

Biz Cizre’dekileri, Cizre’de yaşayan kadınları merak ediyoruz” diyen kadınlar, “Bizi onlardan uzak tutmaya çalışan devlete, güvenlik güçlerine sokak çetelerine rağmen Cizre’de yaşayan kadınlara kavuşmak, onlara sarılmak, bayramlaşmak, acılarını paylaşmak, direnişlerini selamlamak için Cumartesi günü yola çıkıyoruz” sözleri ile kadınları Cizre’ye çağırdı.

Bu çağrıya YDK olarak biz de katılıyoruz

Yeni Demokrat Kadınlar olarak bizler de Barış İçin Kadın Girişimi’nin bu çağrısına dahil olarak bayram günlerinde gerçekleşecek bu dayanışmaya katılacağız. Tüm kadınları, Cizre’de uygulanan devlet terörüne karşı kadın dayanışması ve direnişi ile cevap vermek için bu yolculuğa katılmaya ve Cizrelilerle, Cizreli kadınlarla buluşmaya çağırıyoruz.

NOT: Başvuru için 17 Eylül (bugün) saat 22.00’ye kadar buraya tıklayarak form doldurulması gereklidir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu