Güncel

Birbirine ses veren kadınlar buluşuyor!

Yeni Demokrat Kadın olarak içerisinde bulunduğumuz Kadınlar Birlikte Güçlü Kampanya Grubu 25 Şubat’ta bir ara geliyor, birbirine ses veren kadınları buluşmaya çağırıyor!  Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde buluşuyor “nasıl daha güçlü” olacağımızı beraber konuşuyoruz.

28 Ocak’ta Cezayir’de toplandıktan sonra “Kadınlar Birlikte Güçlü” diyerek birlikte bir yola koyulduk; 14 Şubat’ta “Eşitsiz Aşka ve Eşitsiz Hayata Hayır“larımızla, 25 Şubat’ta birçok farklı ilçeden ve ilden yükselen isyanımızla, 8 Mart’ta uluslararası greve ses verişimizle bu yolda gerçekten de birlikte güçlendik.

Bu sayede 8 Mart’ı büyütmeye hep birlikte katkıda bulunduğumuza da inanıyoruz. Sadece İstanbul’dan kadınlar olarak değil, Ankara‘dan, Çanakkale‘den, Bursa‘dan, Mersin‘den, Kocaeli‘den, İzmir‘den, Bodrum‘dan, Eskişehir‘den, Manisa‘dan ve daha birçok yerden kadınlar birbirimize değdik, birlikte çalıştık.

“8 Mart’a doğru” diyerek başladığımız kampanyamız 8 Mart’la birlikte artık sona eriyor. Ama önümüzdeki birçok yeni mücadele var, biliyoruz. Birbirimizle temasımızın bizi ne kadar güçlendirdiğinin farkındayız. Bu kampanya bitse de ‘birlikte güçlü’ olmaktan vazgeçme lüksümüzün olmadığı bir dünyada ve coğrafyada yaşıyoruz. Bu yüzden kampanya sonlanırken bu kampanya boyunca birbirine ses vermiş Türkiye’nin farklı yerlerinden kadınları 25 Mart Cumartesi günü buluşmaya çağırıyoruz! Önümüzde hem başkanlık referandumu, hem sonuç ne olursa olsun ‘referandumun sonrası’ var. “Kadınlar birlikte güçlü” diyerek kampanya sırasında ortaya çıkardığımız enerjiye, coşkuya, her şeye rağmen şenlik havasına ve birlikteliğe ihtiyacımız bugün de gelecekte de çok büyük. Kampanya sonunda yüz yüze gelerek bu ihtiyacı ve “nasıl daha güçlü” olacağımızı beraber konuşmaya ufak bir başlangıç yapmak ümidiyle sizleri bu buluşmaya bekliyoruz.

Tek başına olmaz #hayır, 8 Mart’a Doğru Kadınlar Birlikte Güçlü Kampanya Grubu

Tarih: 25 Mart Cumartesi
Saat: 13.00-18.00
Yer: Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Ve Sanat Evi

Açık adres: Halide Edip Adıvar Mahallesi, Darülaceze Cad. Boruçiçeği Sok. No:2 Şişli/İstanbul

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu